DHI Tekniği Nedir?

İçindekiler

DHI saç ekimi tekniği, choi implanter kalemler kullanılarak donör bölgeden alınan sağlıklı ve güçlü saçların, saç köklerinin canlılığını bozmayacak en kısa sürede saç olmayan alanlara ekildiği yöntemidir.

DHI saç ekimi nasıl uygulanır?

 • Bu yöntemde donör bölgeden alınan saç kökleri choi implanter kalemlere özenle ve dikkatle yerleştirildikten sonra, choi kalemin itme özelliği sayesinde saç kökü kafa derisine ekilir. Saç kökleri choi kaleme yerleştirirken ve ekilirken saç köküne hasar vermemeye ve uygun açıda ekmeye çok dikkat edilmelidir. Bu yüzden bu işlemleri tecrübeli ve uzman ekiplerin yapması gerekmektedir. Aksi takdirde işlem kötü veya yetersiz sonuç verebilir.
 • DHI saç ekimi tekniğinde kanal açılmaz. Bu sayede de işlemden önce çoğunlukla traş edilmeye gerek kalmaz. Ayrıca yine kanal açılmadığı için kökler daha sık ekilebilir, bu da daha doğal bir görünüm elde edilmesini sağlar.
 • Saç ekimi DHI tekniğinde iki aşamada gerçekleşir. Diğer tekniklerde donör bölgeden kökler alındıktan sonra ikinci aşama olarak ekim yapılacak bölgede saç köklerini ekmek için kanallar açılırken, DHI saç ekimi tekniğinde ikinci aşama tamamen ortadan kalkar. Birinci işlem donör bölgeden saç kökü almak, ikinci işlem ise kanal açılmadan choi kalemler sayesinde direkt olarak bölgeye köklerin ekilmesidir.
 • Saç kökleri bölgeye ekilmeden önce ikinci bir işlem olmadığı için, saç kökleri vücut dışında diğer işlemlere göre çok daha kısa bir süre kalır. Bu sayede saçların canlılığı korunur ve daha az hasarla ileriki dönemde daha güçlü ve sağlıklı saçlar elde edilir.

DHI saç ekimi öncesi işlemler nedir?

 • Önce uzmanlar tarafından saç analiziyle saçların yapısı, donör bölgedeki saçların kalitesi, yoğunluğu  ve ekim yapılacak alanın büyüklüğü incelenerek ekilecek greft sayısı belirlenir, daha sonra yine uzman tarafından saç çizgisi ve ekim alanları belirlenerek anestezi işlemine geçilir.
 • DHI saç ekimi tekniği uygulanmadan önce uygun anestezi yöntemleriyle donör alanı ve ekim alanı uyuşturulacağı için ağrı ve acı hissedilmez, çok rahat ve sorunsuz bir ekim süreci geçirilir.

DHI saç ekimi sonrası süreç nedir?

Saç ekim işlemlerinden sonra donör saç kökü alırken ve kökler ekilirken gerçekleşen operasyon sonucunda o bölgelerde kabuklanma oluşur. DHI saç ekimi tekniğinde kanal açılma işlemi olmamasından kaynaklı olarak kabuk oluşumu ve kabukların atılma süreci diğer yöntemlere göre daha kısa sürer ve normal yaşantıya çok daha kısa sürede dönülür. Kabuklanma süresi 4-6 gün kadar sürer.

Kabuklar atıldıktan sonra 20 gün içerisinde saçların dökülme süreci başlar. Ekilen saçların bir kısmı dökülür fakat bu süreçte bu durum çok normaldir. Saç dökülmesi bir süre sonra yavaşlar ve durur.

Saç ekiminden birkaç ay sonra yeni saçların çıktığı gözlenir. Başta zayıf ve küçük görünseler bile 6. aydan sonra saçların büyük bir kısmının çıktığı görülebilir.

1 sene sonunda ise saçlar tamamen yeni görünümüne kavuşur. İstediğiniz ve hayal ettiğiniz saçlara bir yılın sonunda kavuşursunuz. 

DHI saç ekimi tekniğinin avantajları nedir?

 • Bu teknik iki aşamalı olarak gerçekleşeceğinden saç kökleri diğer operasyonlardan çok daha kısa süre dış ortamda kalır ve bu sayede daha sağlıklı ve güçlü saçlar elde edilir.
 • Saç köklerinin ekimi için kanal açma işlemi gerekmez böylece iyileşme süreci çok daha kısadır.
 • Kanal açma işlemi olmaması daha sık ekim yapılabilmesini sağlar bu sayede daha gür saçlar elde edilir.
 • DHI saç ekimi tekniğinde traşsız saç ekimi yapmak mümkündür.
 • Ağrı ve acı hissedilmez, rahat bir ekim süreci gerçekleşir.
 • Operasyondan sonra normal hayatı etkileyecek yara ve kesik izleri bırakmaz.

DHI saç ekimi yaptıracak kişiler için dikkat edilmesi gereken şey ise bu operasyonu gerçekleştireceğiniz yerin profesyonel, tecrübeli ve DHI tekniğinde uzmanlaşmış bir ekip olmasıdır. Aksi halde işlem sonrası beklediğiniz sonucu elde edemeyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir