FUE Saç Ameliyatı Nasıl Yapılır?

İçindekiler

FUE saç ameliyatı iki temel aşamada gerçekleşmektedir. Birinci aşaması saç foliküllerinin donör bölgeden alınması, ikinci aşma ise donör bölgeden alınan sağlıklı ve canlı saçların, saçların dökülmüş olduğu boş bölgelere ekilmesi. FUE saç ameliyatı FUT yöntemine göre farklılık göstermektedir. Saç folikülleri, kesik ve dikiş olmadan, kullanılan mikromotorlarla donör bölgedeki saçların canlılığını ve yapısını bozmayacak şekilde çıkarılır. Çıkarılmadan önce sadece saç folikülerinin çevresinde küçük ve dikiş gerektirmeyen bir kesik oluşturulur. Bu kesikler sayesinde saç folikülleri çıkarılabilir bir hale gelir. Saç folikülleri tek tek çıkarılır ve sayılır. Sayılan bu saçlar ekilene kadar canlılığını ve kalitesini bozmayacak uygun bir solüsyon içerisinde bekletilir. 

FUE saç ameliyatı ikinci aşamasında iki işlem uygulanmaktadır. Birinci işlem saç foliküllerinin içine yerleştirileceği kanallar açmaktır. 

FUE saç ameliyatı başlamadan önce ekilecek alan analiz edilir. Bu alanın genişliği ve donör alandaki saçların yapısı değerlendirilerek ekilecek greft sayısı belirlenir. Bu sayıya göre foliküllerin yerleştirileceği kanallar çelik uçlar ile açılır.

FUE saç ameliyatı son işlemi olarak uygun ortamda bekletilen saç folikülleri kanallar açıldıktan sonra ekilmeye hazır hale gelir. Foliküller tek tek açılan kanallara ekilir ve FUE saç ameliyatı bu şekilde tamamlanmış olur.

Bundan sonraki aşamalar hasta eve dönmeden önce doktorun belirleyeceği tarihte yıkama ve pansuman işlemidir. Sonrasında yeni ve sağlıklı saçlarınıza kavuşmuş olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir