FUE Saç Ameliyatı

İçindekiler

İnsan doğasının bir parçası olan saç dökülmesi çoğunlukla erkekler olmak üzere kadınları da etkilemiştir ve etkilemeye devam etmektedir. Bu sorunla beraber çeşitli çözümler üretilmiş ve bazıları gerçekten başarılı olmuştur. Bunların en başında gelen en etkileyici çözüm saç ekimidir. 

Başlangıcı 1940’lı yıllara dayanan saç ekimi tekniği yıllar boyu sürekli geliştirilerek bugünkü haline gelmiştir. Bunlardan en yaygın olanı FUE saç ameliyatıdır. Saç ekimi cerrahi bir operasyondur. Bu sebeple steril, güvenli ve profesyonel olmalıdır.

FUE saç ameliyatı 2002 yılında “en az hasar veren cerrahi işlem” adlı makale yayınlanarak tanıtılmıştır. Çünkü FUE saç ameliyatı ondan önce uygulanan FUT yöntemine göre dikişsiz, daha az hasar veren bir yöntem olarak uygulanmaktadır. FUT yönteminde donör alandan bir saç şeridi kesilerek saç folikülleri toplanırken, FUE saç ameliyatı sayesinde günümüzde mikromotorlar kullanılarak saç ekimi, kesiksiz ve dikişsiz olarak en az hasarla tamamlanabilmektedir. 

FUE saç ameliyatı mikromotor kullanımı sonucunda bugün kök transseksiyonu oranları %1’lere kadar düşmüş olup, artık altın standart olmak üzeredir. FUE saç ameliyatı dünyada giderek yaygınlaşmakla birlikte teknik beceri gerektirir. Başarı oranının ve donör bölgeden alınan saç köklerin güçlü olması sebebiyle, ekim işleminden sonra saçlarınız dökülmez. Ortalama bir yıl sonra saç kökleri ekilen bölgede sağlığını ve kuvvetini kazanmış olur. 

FUE saç ameliyatı sağladığı bütün bu avantajlarla birlikte yaygın kullanımını da ele alırsak güvenli ve risksiz bir yöntem olarak değerlendirebiliriz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir