FUE Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

İçindekiler

FUE saç ekimi operasyonundan önce uzmanlar tarafından önce saç analizi yapılarak donör bölge belirlenir. Daha sonra donör bölgedeki saçların yapısı ve saç olmayan alanın büyüklüğü hesaplanarak alanlara ekilecek greft sayıları ve estetik bir görünüm için saç çizgisi belirlenir. Saç çizgisi ve saç analizinin ekim sonrası süreçte verimli bir sonuç alınabilmesi için bir uzman tarafından yapılması şarttır.

Saç analizi yapılıp saç çizgisi belirlendikten sonra hasta anestezi yapılmaya hazır hale gelir. Anestezi korkulacak bir durum değildir. Anestezi süreci ağrısızdır. Lokal anestezi yapılarak başın arka kısmı uyuşturulur ve FUE saç ekimi operasyonu süresince hastanın ağrı ve acı hissetmemesi sağlanır.

FUE saç ekimi operasyonu üç aşamada gerçekleşir. Birinci aşamada saç köklerinin etrafında mikro motorla biraz doku bırakılarak saç köklerinin gevşemesi sağlanır. Etrafında biraz doku bırakılmasının amacı ekim işleminden sonra saç köklerinin çevre dokularla kaynaşıp saç olmayan dokuyla bütünleşmesini sağlamaktır. Daha sonra gevşetilen saç kökleri toplanarak ekilene kadar geçen sürede canlılığının bozulmaması için uygun bir ortamda bekletilir. 

FUE saç ekimi operasyonunun ikinci aşamasında saç olmayan alanlara kanallar açılır. Bu işlem yeni saç kökleri için uygun ortam hazırlamak için yapılır. Saç kökleri bu kanalların içine yerleştirilerek bütünleşmesi sağlanır. FUE saç ekimi operasyonunun üçüncü ve son aşaması yeni dokuyla bütünleşmek için uygun ortamda bekleyen saç köklerinin açılan kanallara yerleştirilmesidir.

FUE saç ekimi operasyonunda gerçekleşen bu üç aşamadan sonra son kontroller yapılarak işlem tamamlanmış olur. FUE saç ekimi operasyonu 1 seansta 6-8 saat arası sürmektedir ve işlemden sonra hasta günlük hayatına hiçbir sıkıntı yaşamadan dönebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir