Robotik Saç Ekimi Güvenilir Midir?

İçindekiler

Robotik saç ekimi teknolojisi saç ekim sektörüne ve uzmanlarına destek olması, insan eli hatalarının sıfıra indirilmesi ve süreyi kısaltması için oluşturulmuştur. Fakat işlemi bütün olarak robot yapmamaktadır. İnsan desteğinin de robotun üzerinde olması gerekir. 

Uzmanlar tecrübeleri sayesinde her türlü cilt ve saç yapısını görmüş olup operasyon öncesi bu değerlendirmeleri yaparak operasyonu planlar. Robot saç ekimi operasyonuna karşın insan eli ve tecrübesinin yine de robotik saç ekimi teknolojisinden daha iyi iş çıkardığını söylememiz gerekir.

Tüm bu avantaj ve dezavantajlar incelendiğinde insan eli hassasiyeti ve bir uzman insiyatifiyle gerçekleştirilen operasyonların, bir robot tarafından gerçekleştirilemeyeceğini görmüş oluyoruz. Her ne kadar iddiası ve hedefleri büyük olsa da yıllardır gelişen uzman tecrübesi ve bilgisi, bir robotun kapatamayacağı bir açıktır.

Bu yüzden robotik saç ekimi işlemini düşünen hastalarımız bu avantaj ve dezavantajlara dikkat ederek hareket etmelidir.

Her kafa ve saç yapısı aynı olmadığı için değerlendirme, karar verme ve uygulama aşamaları bir robotik saç ekimi ile değil bilgili ve tecrübeli bir uzman tarafından yapılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir