SAPPHIRE İLE SAÇ EKİMİ

BİLGİ FORMU

UZMANLIKLARIMIZ

Alpha Hair Central

19 Mayıs, Öğretmen Haşimçeken Caddesi No:15 K:2, 34727 Şişli/İstanbul

Sapphire İle Saç Ekimi Hakkında

Lazer cihazlar ile kesilen SAPPHİRE uç saç ekiminde devrim niteliğindedir. İyileşme süreci 7-10 gün arasındadır. Kesinlikle iz bırakmaz. Bu yöntem ile operasyon geçiren hastaların kafalarında herhangi bir deformasyon oluşmaz.

SAPPHİRE tekniğinin en büyük avantajı; operasyon bölgesinde kanal işleminin kesilerek değil,delerek yapılmasıdır. Bu teknik ile maximum sıklıkta ameliyat olabilirsiniz.

Bu yöntemde; Düşük devirli mikro motorlar ile saç kökleri toplanır. SAPPHİRE uç aracılığı ile kanallar delinerek açılır. Açılan kanallar özel SAPPHİRE pensetler ile saç köklerine nakil edilir. İşlem sedasyon anestezi ile ağrısız ve acısız bir şekilde uygulanır.

Safir, keşfedilmiş en eski elementlerden birisidir. Aynı zamanda yeryüzündeki en sağlam ve keskin maddelerin de başında gelmektedir. Dolayısıyla kullanıma bağlı olarak herhangi bir aşınma, keskinliği kaybetme gibi bir sorunla karşılaşılmaz. 

Saç ekimi konusunda geliştirilen teknik sonucunda Çelik Uçlu Sapphire Yöntem ülkemizde de sıklıkla kullanılmaya başlanmıştır. Ülkemizde bu yöntemi yalnızca yurt dışında eğitim almış uzman trikolog Serkan Kemal Gül kullanmaktadır. Bugüne kadar uyguladığı Çelik Uçlu Sapphire Yöntem sayesinde birçok kişiye ağrısız ve acısız saç ekimi yapmıştır. Bu bağlamda uyguladığı yöntem sayesinde pek çok hastanın sağlıklı saçlara kavuşmasına vesile olmuştur. 

Saç dökülmesi hemen herkesin kabusudur. Genellikle erkeklerde görülen bu durum zaman zaman kadınların da başına gelmektedir. Teknoloji geliştikçe kaybedilen saçların yerine yenileri ekiliyor ve böylece saç kaybınız telafi edilmiş oluyor. Baş bölgesinde bölgesel ya da genel saç ekimlerinde pek çok teknik kullanılıyor. Çelik Uçlu Sapphire yöntem bu tekniği son dönemde Türkiye’de uygulanmaya başlanmıştır. Alpha Hair Central’da görev alan Trikoloji Uzmanı Serkan Kemal Gül, ülkemizde bu yöntemle saç ekimi yapan tek yetkili isimdir.

Serkan Kemal Gül’ün uyguladığı Çelik Uçlu Sapphire Yöntem, belirli aşamalar geçildikten sonra uygulanmaktadır. Dolayısıyla her hastası ile öncelikli olarak görüşme gerçekleştiren Trikoloji uzmanı Gül, bu görüşme esnasında aynı zamanda gerekli tetkikleri de yaptırır. Bu noktada saç kaybının nedenleri de araştırılır. Birçok nedenden dolayı saç kaybı yaşanabilir. Bu bağlamda tedavi yöntemleri de değişir. Çelik Uçlu Sapphire Yöntem’e uygun olan hastalara yalnızca bu ekim uygulanır. 

Operasyona Çelik Uçlu Sapphire Yöntem ile devam edilecekse öncelikle uygulama yapılacak bölgeye anestezik müdahale yapılır. Böylece hasta operasyon sırasında herhangi bir sızı duymaz. Ekim yapılacak alanlar için gerekli greftler toplanır.Böylece saç ekiminin yapılacağı noktalara Çelik Uçlu Sapphire ile mikro kanallar açılır. Bu kanallar son derece küçüktürler. Açılan noktalara saç ekimi yapılır ve tüm işlem sona erdiğinde gerekli pansuman yapılarak hastamız hayatına kaldığı yerden devam edebilir.

Çelik Uçlu Sapphire Yöntemin birçok avantajı bulunmaktadır. Slit adı verilen delici kesici uç yerine direkt olarak safir kullanılması kişinin daha rahat ve acısız bir şekilde hayatına kaldığı yerden devam etmesine olanak tanır. Türkiye’de sadece Trikolog Serkan Kemal Gül tarafından kullanılan uç sayesinde kafa derisinde herhangi bir yara, doku kaybı, yara izi, deformasyon oluşmamaktadır. Ön hat ekimlerinde daha sık bir operasyon yapılabilmesi bunun sonucunda yüzde yüz doğallığa yakın bir sonuç elde edebilmesi de bir başka avantaj olarak göze çarpmaktadır. Dolayısıyla hem doğallığı hem de sağlığı yakalayabileceğiniz en gelişmiş saç ekim tekniği Sapphire Yöntemdir. 

Safir, anti bakteriyel özelliğe sahiptir. Dolayısıyla kafa derisine açılacak olan kanallarda operasyon sırasında enfeksiyon riskini ortadan kaldırır. Bu da doku hasarı riskini minimum düzeyde tutar. Ancak eski yöntemlerde dikkat edilmesine rağmen böyle bir risk söz konusu olmaktadır. 

Sapphire Yöntem ile uygulanan saç ekiminde tutulum oranı artar. Ayrıca metal slit yönteme göre daha fazla saç ekimi gerçekleşebilir. Böylece ister bölgesel ister başın tamamında uygulansın daha yoğun hacimli saçlara kavuşabilirsiniz. 

Metal slit uygulamada ödem riski oldukça fazladır. Bu da ekilen saçların tutulumunu zorlaştırır. Ancak Çelik Uçlu Sapphire Yönteminde böyle bir risk çok düşüktür. Yöntemi kullanarak ekim yaptıran hastalar günlük rutinlerine hemen dönebilirler. 

Açılan mikro kanallar sayesinde ekim yapılan kısmın iyileşmesi büyük bir hızla gerçekleşmektedir. Ancak metal slit yönteminde bu kanal biraz daha büyük olmakta ve iyileşme süresi daha uzun sürmektedir. 

Çelik Uçlu Sapphire Yöntem, saç ekiminde gelinen son noktadır. Dolayısıyla hem acısız hem çabuk iyileşme imkanı tanıması hem de steril olması nedeniyle tercih edilmelidir. Türkiye’de yalnızca Trikolog Serkan Kemal Gül tarafından kullanılabilen uç, hastalarına her yönden avantaj sağlıyor. Saç ekimi sonrasında genellikle hayata başlamak uzun sürüyordu. Ancak bu yöntemle kısa sürede kapanan kanallar kişinin sosyal yaşama oldukça kısa bir sürede karışmasına olanak tanıyor. 

Saç Ekim Merkezimizin Genel Özellikleri

İşlem Süreci

ARAYARAK BİLGİ ALIN