Traşsız Saç Ekimi Avantajları Nelerdir?

İçindekiler

Traşsız saç ekimi yani DHI tekniğinin birçok avantajı bulunmaktadır. Bunlardan birincisi estetik olarak saçlarını kestirmek istemeyen hastalar için saçları kestirmeye gerek kalmamasıdır.

İkinci avantajı ise traşsız saç ekimi tekniğinde diğer tekniklerdeki gibi kanal açma işleminin olmamasıdır. Çünkü kanal açma işlemi donör bölgeden alınan saç köklerinin dış ortamda daha uzun süreler kalmasına sebep olur. Bu sebeple traşsız saç ekimi tekniğinde köklerin bekleme süresi kısa olacağından canlılığını kaybetmez.

Traşsız saç ekimi tekniğinde bir diğer avantaj iyileşme süresinin kısa olmasıdır. Çünkü kanal açma işlemi uygulanmaz. Kökler choi adlı kaleme yerleştirilerek kanala gerek kalmadan sivri ucu sayesinde direkt olarak ekilir. 

Traşsız saç ekimi tekniğinde mevcut saçların zarar görme riski çok daha azdır. Çünkü kanal açma esnasında gerçekleşen doku hasarı riski kanal açılan tekniklere göre daha azdır. Traşsız saç ekimi choi implater kalemler sayesinde daha sık saç ekimine olanak tanır. Bu sayede saçlar daha sık ve daha doğal görünür. 

Traşsız saç ekimi operasyonu sırasında ağrı ve acı hissedilmez. Donör bölgeye ve ekim alanına lokal anestezi yapılarak uyuşturulur, hasta uyanıkken de hiç bir ağrı ve acı hissetmez. Traşsız saç ekimi operasyonu sonrası ise iyileşme süresi hızlı olacağı için günlük yaşantısına hızlı bir şekilde dönebilir.

Alpha Hair Central operasyonları hakkında daha detaylı bilgi almak için bizimle hemen iletişime geçin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir