Traşsız Saç Ekimi Süreci Nasıldır?

İçindekiler

Traşsız saç ekimi operasyonu önce donör alana lokal anestezi yapılmasıyla başlar.

Bu anestezi sayesinde donör alandan saç folikülleri alınırken ağrı ve acı hissedilmez. Traşsız saç ekimi operasyonunun ikinci aşaması saç foliküllerinin mikromotor adı verilen cihazla tek tek çıkarılacak duruma getirilmesidir. Daha sonra saç folikülleri teker teker toplanarak sayılır ve dizilir.

Traşsız saç ekimi üçüncü aşaması ekim yapılacak alana lokal anestezi yapılmasıdır. Bu sayede saç folikülleri ekilirken ağrı ve acı hissedilmez. Lokal anesteziden sonra toplanan saç folikülleri choi kalemlere dikkatle yerleştirilerek boş alanlara ekilir. Bu aşama traşsız saç ekimi için çok önemlidir. Çünkü köklerin kalemlere çok dikkatli ve zarar vermeden yerleştirilmesi gerekmektedir. Saç foliküllerinin zarar görmesi canlılığını bozar. Bu sebeple traşsız saç ekimi operasyonunun uzman kişiler tarafından yapılması gerekir.

Traşsız saç ekimi operasyonundan sonra ekim yapılan alana zarar vermemek kaydıyla kişi günlük yaşantısına hemen dönebilir. Traşsız saç ekimi operasyonundan 1 hafta sonra kabuklanmalar dökülür ve kızarıklık azalır. 

Traşsız saç ekimi ve diğer bütün saç ekim operasyonları için dikkat edilmesi gereken şeyler vardır. 

Operasyonu yapacak ekibin işinde kesinlikle uzman ve deneyimli olması gerekir.

Çünkü;

-İşi yapan kişi tecrübeli olmadığı takdirde kafa derisinde ve mevcut saçlarda hasara sebep olabilir. -Verdiğiniz paranın boşa gitmesine sebep olabilir.

-Doğal görünmeyen yapay saçlara sahip olmanıza sebep olabilir.

-Ekilen alanın seyrek olması istenen sonucu vermez bu sebeple yeniden ekim yaptırmak zorunda kalabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir